Komunikowanie się drogą internetową

email email marketing newsletter 4284157W dawniejszych czasach ludność nie miała styczności z komputerem. Sposobem komunikacji pomiędzy ludźmi w kraju oraz europy i świata dochodziły początkowo drogą listową. Pisząc list można było mieć napisaną na kartce papieru dowolną ilość słów. Wysyłanie listów drogą pocztową wymagało i do dziś wymaga uiszczenia opłaty za znaczek, który umożliwi wysłanie listu do odbiorcy.

Ludzie listy pisali

Aby napisać list potrzebne nam są dwie podstawowe rzeczy bez których nie było by możliwości stworzenia listu. Tymi dwoma podstawowymi elementami jest długopis wraz z kartka na której będzie można stworzyć list. Listy pisały najczęściej osoby, które rozstawały się ze swoja rodziną w celu wyjazdu do pracy np. za granice.

Miłość najczęściej sprawiała, że wysyłanie do siebie listu było bardzo częste. Zakochani w sobie ludzie pragnął jak najczęściej komunikować się za sobą chociażby w postaci listu. Takie osoby spędzały bardzo dużo czasu na pisaniu listu po to by sprawić przyjemność drugiej osobie bądź zawiadomić ją o danym wydarzeniu jakie miało miejsce w danym czasie. Listy przekazywane były przez listonoszów, którzy początkowo wozili je w torbie konno, rowerem następnie samochodami.

Komunikacja telefoniczna

W momencie kiedy pojawiły się telefony wybuchła sensacja. Jednak że na zakup danego sprzętu mogły pozwolić sobie jedynie osoby, które posiadały większy status majątkowy. Pojawiły się aparaty publiczne przed którymi najczęściej stała bardzo długa kolejka. Wszyscy chcieli skontaktować się z rodziną usłyszeć głos ukochanej osoby oraz dowiedzieć się o sytuacji w domu o zdrowiu w rodzinie i podobnych sprawach. Najczęściej ludzie czekali po wiele godzin zanim mogli dostać się do aparatu w celu wykonania telefonu.

W kolejnych latach powstawało coraz to więcej aparatów telefonicznych, które pojawiały się w coraz większej ilości domów. Dzięki temu bez większych trudności mogli komunikować się ze światem. Jednym problem rozmowy telefonicznej były bardzo drogie, jedna minuta kosztowała bardzo dużo pieniędzy dlatego też wszyscy rozmawiali bardzo szybko aby w jak najkrótszym czasie przekazać najważniejsze informacje. Większy problem miały osoby które wykonywały rozmowy telefoniczne za granicę, ponieważ były one kilkakrotnie większe. W końcu pojawiły się telefony komórkowe.

Gdy udostępniono Internet

Przełomowym momentem było pojawieniu się komputera oraz Internetu. Dzięki Internetowi, który znajduje się w dzisiejszych czasach w prawie każdym domu możemy w prosty sposób kontaktować się ze znajomymi z całego kraju nie ponosząc za to żadnych kosztów. Połączenie się i rozmowa za pomocą pisania wiadomości e-mailowych oraz rozmowy jest bardzo popularna wśród posiadaczy posiadających Internet. Internet daje nam wiele nowych możliwości.

Klienci poczty elektronicznej

Na rynku istnieje wiele popularnych aplikacji do poczty elektronicznej, z których użytkownicy mogą wybierać. Oto kilka z najbardziej znanych i powszechnie używanych aplikacji do poczty elektronicznej:

  • Microsoft Outlook: Outlook jest jednym z najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak organizacja kalendarza, zarządzanie zadaniami, notatki, a także integrację z innymi usługami Microsoft, takimi jak OneDrive czy Microsoft Teams.
  • Gmail: Gmail jest aplikacją do poczty elektronicznej oferowaną przez Google. Znana jest ze swojej prostoty, wygodnego interfejsu i potężnych funkcji filtrowania i organizacji wiadomości. Dodatkowo, Gmail oferuje duży darmowy limit przestrzeni na skrzynkę pocztową.
  • Apple Mail: Apple Mail to aplikacja dla użytkowników systemu operacyjnego macOS i iOS. Jest dobrze zintegrowana z innymi aplikacjami i usługami Apple, oferując wygodne zarządzanie wiadomościami e-mail na urządzeniach Apple.
  • Mozilla Thunderbird: Thunderbird jest darmowym klientem poczty elektronicznej dostępnym dla wielu platform, w tym Windows, macOS i Linux. Oferuje szerokie możliwości konfiguracji, elastyczne opcje zarządzania wiadomościami i rozszerzenia, które mogą dostosować funkcjonalność programu do indywidualnych potrzeb.
  • Yahoo Mail: Yahoo Mail to popularny klient poczty elektronicznej, oferujący łatwą nawigację, skuteczne filtrowanie spamu i dużą pojemność skrzynki pocztowej. Dodatkowo, Yahoo Mail oferuje integrację z innymi usługami Yahoo, takimi jak kalendarz czy kontakty.

Każda z wymienionych aplikacji ma swoje unikalne cechy i funkcje, dlatego warto przetestować kilka z nich, aby znaleźć najlepiej pasującą do swoich potrzeb

Komunikacja audio-wizualna

Dzisiaj rozmowa przez Internet umożliwia nam również widzenie się nawzajem na ekranie monitora. Jest to wspaniały wynalazek, który sprawia wielu ludziom wiele radości. Podczas tego typu rozmowy możemy posiadając laptopa pokazać swoim znajomym bądź rodzinie mieszkanie którego nie byli w stanie zobaczyć, bądź nowy zakup, którym warto się pochwalić.