Zaawansowane technologie ułatwiają życie

nowe technologieW dzisiejszych czasach komputery i dostęp do Internetu to dla każdego rzecz oczywista i coraz bardziej nie potrafimy sobie poradzić bez tego urządzenia. Wszelkiego rodzaju operacje bankowe, korespondencja czy komunikacja między ludzka kojarzona jest ostatnio głównie z komputerami- symbolem ery informatycznej. Zaawansowane technologie opracowane dla korzyści każdego z nas ułatwiają nam codzienne życie i oszczędzają nasz cenny czas, którego i tak zawsze mamy za mało. Dawno już w zapomnienie odeszły te wielki maszyny, zajmujące kilka pomieszczeń, obsługiwane przez sztab ludzi specjalnie do tego wykwalifikowanych.

Dziś komputer zajmuje niewiele miejsca na naszych biurkach a nawet kolanach i używany jest zwyczaj przez pojedyncze osoby, nawet niemające do jego obsługi specjalnych kwalifikacji. Obsługa takiego urządzenia to już nawet dla dziecka jest rzecz prosta, której nauka zajmuje zaledwie kilka chwil. Szkoły podstawowe już od najmłodszych lat uczą dzieci informatyki i wprowadzają w świat nowoczesnej technologii i nauki. Dziś każda zabawka mniej lub więcej edukacyjna posiada jakiś prosty komputer wielkości choćby zegarka i zasilana jest baterią. Kupując lalkę czy misia nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie cuda elektroniczne ukryte są w środku i ilu informatyków myślało nad tym, aby zmieścić taki aparacik odpowiadający za dźwięki inne atrakcje.

Nasze dzieci mają większe pojecie o nowościach technicznych i wynalazkach interaktywnych, dowiadują się o tych gadżetach z telewizji, Internetu czy drogą poczty pantoflowej to jest z ust do ust. Dzieci, które posiadają już jakąś nowość przechwalają się w gronie kolegów i w ten sposób moda na jakiś wynalazek techniczny się rozprzestrzenia. Nowa konsola, odtwarzacz mp3, ipod czy inne urządzenie wydaje się naszemu szescio- lub siedmiolatkowi doskonałą zabawką, a i niejednego dorosłego wprowadzi w zachwyt i spędzi kilka godzin przed telewizorem zauroczony i pochłonięty nową grą. Zwróćmy uwagę jak ciężko zadowolić teraz naszego milusińskiego, chcąc zrobić prezent. Pamiętajmy jednak, że czas spędzany przed komputerem lub telewizorem nie wpływa dobrze na nasz i dziecka organizm. Stajemy się przez to bardziej leniwi, nie korzystamy już z ruchu na świeżym powietrzu, spacerów i ćwiczeń.

Wraz z rosnącym postępem technologii, rośnie również zaniedbanie zdrowia i brak dbania o formę zarówno ciała jak i duszy. Rzadziej spotykamy się ze znajomymi na kawie, wychodzimy z domu i poznajemy otoczenie, coraz częściej za jedyną formę rozrywki i odpoczynku (patrz tutaj) od codzienności uważamy spotkanie na portalach społecznościowych i forach internetowych (np. tutaj). Choć informatyka i komputery, to dziedzina, która na pewno w przyszłości nie zostanie zapomniana, a wręcz przeciwnie będzie się rozwijać i kształcąc się w tym kierunku, mamy szanse na zdobycie wykształcenia dobrze opłacalnego i potrzebnego. Dodatkowym atutem zapoznanie się i zgłębiania tajemnic elektroniki oraz informatyki mogą okazać się nieograniczone możliwości pracy w domu.