Reklama sklepu internetowego w wyszukiwarkach

sklepTo jaką będziemy zajmować pozycję w wyszukiwarce, a raczej nasza strona, będzie miało wpływ na to, jak często będzie odwiedzana. Im lepszy dostęp do witryny zapewnimy internautom, tym szanse na zwiększenie obrotów firmy się zwiększą. Najlepiej, aby nasza strona online zajmowała jedną z dziesięciu pozycji w rankingu wyszukiwarki. Z badań wynika, że około 90 procent użytkowników Internetu wchodzi na pierwszą stronę na liście wyszukiwarki. Około 70 procent na drugą stronę w rankingu, a na kolejne jeszcze mniej. Im dalsza pozycja strony, tym mniej klientów zagląda na nią. Na drugą listę wyszukiwarki (stronę od 11- 20 pozycja), zagląda tylko kilka procent użytkowników, a na trzecią i kolejną tylko jeden procent. Więc widzimy jak duże znaczenie ma pozycja naszej strony w wyszukiwarce internetowej i dlaczego najważniejsze jest zajęcie jednej z dziesięciu pozycji w wyszukiwarce po danym słowie kluczowym.

Co daje nam większa oglądalność strony? Przede wszystkim im częściej będzie przeglądana nasza strona internetowa, tym jej pozycja będzie się znajdowała wyżej w rankingu. Po drugie częściej odwiedzana witryna staje się coraz bardziej popularna wśród użytkowników. W przypadku sklepów i firmowych stron, zwiększa się sprzedaż na witrynie, co ma wpływ na prężniejszy rozwój działalności gospodarczej.

Porady dotyczące pozycjonowania

Przede wszystkim pozycjonując daną stronę WWW, musimy pamiętać o dobrym doborze słów kluczowych, które są jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład pozycjonowania. Nie mogą być one zbyt konkurencyjne, ponieważ pozycjonowanie będzie wtedy utrudnione, a ilość podobnych stron, które wykorzystują te same słowa kluczowe, będzie bardzo duża. Dlatego powinniśmy dobierać umiarkowanie trudne i popularne słowa kluczowe i wyrażenia. Nie mogą być one zbyt techniczne i specjalistyczne. Dlatego, że przeciętny internauta nie będzie ich używał w momencie wpisania fraz w wyszukiwarkę. Jeżeli natomiast słowa będą bardzo popularne, to użytkownicy Internetu będą je wpisywali dość często, ale stron podobnych tematycznie, będzie więcej, co spowoduje, że siła przebicia przez konkurencyjne strony będzie mniejsza.

Po drugie pamiętajmy o tym, że strona jest wizytówką naszej firmy, naszej organizacji, stowarzyszenia, czy nas samych, dlatego powinna być atrakcyjna wizualnie, powinna być również funkcjonalna, i łatwa w obsłudze. W przypadku sklepów, powinna mieć dodatkowo, aplikacje do wypełnienia, tzw. formularze zamówień. Poprzez nie każdy klient będzie mógł zamawiać produkty przedsiębiorstwa lub usługi. Menu strony musi być czytelne i jasne, a wejście na pod strony nie powinno sprawić żadnego problemu.

Tu przeczytasz więcej o reklamie sklepów internetowych.