Nowy wariant dla małych sklepów

sklep torbaOtwierając sklep internetowy jego właściciel stoi przed wieloma wyzwaniami i wątpliwościami. Prawdopodobnie największą z nich będzie to, w jaki sposób zapełnić półki takiego wirtualnego sklepu. Samodzielnie wprowadzać każdy produkt? Zlecić to fachowcowi? A może pokusić się o integracje z hurtownią?

Jeżeli wybraliśmy trzeci wariant to według ogólnej opinii wybraliśmy najlepiej. Integracja sklepów internetowych z hurtowniami jest dosyć powszechnym zjawiskiem. Zwłaszcza, jeżeli prowadzimy sklep na zasadzie dropshippingu.
Dropshipping to wielkie ułatwienie dla małych sklepów internetowych, których nie stać na magazynowanie towaru, w którego wcześniej zainwestowaliśmy duże pieniądze. Wszędzie koszty. Lepiej to zostawić hurtowni, która odbierze od nas zamówienie i wyśle produkt ze swojego magazynu prosto do klienta. Zaoszczędzone na transporcie pieniądze można wspólnie wydać na reklamę.

Jak to się robi?

Żeby jednak to było możliwe musimy wykonać integrację oprogramowania. Naszego oraz hurtowni. Wystarczy pobrać odpowiednie oprogramowanie i wgrać je do naszego. Następnie wirtualne półki zapełnią się towarami a nam pozostanie dbanie by odpowiednio zarządzać całością. Możemy także zmieniać opisy każdego z nich. Cały proces zajmie nam dosłownie parę minut. Co ważne do wyboru mamy mnóstwo hurtowni z rożnym towarem, z którymi możemy wykonać taką integracje. Nie musimy zdawać się tylko na jednego hurtownika.

Największą zaleta jest automatyzacja całego procesu. To ważne w przypadku, gdy mamy do wprowadzenia paręset produktów i nie musimy robić tego ręcznie. Dzięki aktualizacjom klient ma wgląd i pewność ze pożądany przedmiot jest akurat dostępny i nie musi czekać na jego sprowadzenie. Ponad to nie musimy zamrażać pieniędzy w towar, który będzie nam tylko zalegał w magazynie. Dropshipping! – czy potrzeba jest jeszcze lepsza rekalma?

Więcej o projektowaniu sklepów internetowych.